دانلود بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی | absentt | 16219

محقق گرامی سلام و عرض ادب. شما با جستجوی فایل بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی وارد سایت همکاری در فروش برترین فایل شدید. حهت خرید این فایل ارزشمند که با تلاش زیاد آماده شده بر روی دکمه دانلود کلیک کنید و سپس اقدام به دانلود کنید. اگر بعد از پرداخت هزینه فایل بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی اینترنتان قطع شد و یا به هرشکل لینک دانلود به شما نمایش داده نشد، جای نگرانی نیست به ما اطلاع دهید تا راهنمایی شوید.

وای خدای من ‪...‬هر چی بهش بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی میگم اسم من غزاله مگه میفهمه؟‬ بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی ‫چپ چپ نگاهش کردم و گفتم‪:‬باز بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی که گفتی اهو‪!.‬‬ ‫ترانه با نیش بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی باز گفت‪:‬خب چیکار کنم اولا ‪ بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی ،‬به قول ارتام حیون حیوونه دوما‪،‬اهو بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی از غزال بهتره من‬ ‫هم از

بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی

بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی دارای55صفحه وبافرمت ورد وقابل ویرایش

چکیده:

نقاشی ایرانی که با عنوان نگارگری شناخته شده است، بیشتر دارای مضامینی عاشقانه ‌- عارفانه و مذهبی است این مضامین برگرفته از شعرها و نثرهای ادبی می‌باشد که با خلاقیت هنرمند ایرانی عناصر اصلی آن به تصویر در آمده است.

نخستین چیزی که در بررسی آثار ادبی و هنری نظر ما را به خود جلب می‌کند صورت عینی و مادی آن است. شعر و ادبیات از دیر باز متوجه خواست‌های متعالی بشر در زمان‌ها و مکان‌ها بوده که در اشعار شاعرانی چون سعدی جاودانه شده و عنوان شعر جهانی به آن اطلاق گردید.

شعر یوسف و زلیخا از بوستان سعدی که توسط هنرمند نقاش کمال‌الدین بهزاد ترسیم شده است، نمونه خوبی برای بیان ارتباط بین شعر و نقاشی می‌باشد. بدین ترتیب که سعدی شاعر بزرگ ایرانی این داستان قرآنی را با تخیّل و ذهنیات خود به صورت عناصر لفظی بیان کرده و بهزاد این شعر را با توجه به اعتقادات و برداشت‌های ذهنی خود با عناصر بصری به تصویر کشیده است. زبان شعر از معنا مایه می‌گیرد به همین دلیل اسباب ایجاد شعرْ مبنایی معنایی دارد و نقاش هم در استفاده از شعر علاوه بر جنبه‌های معنایی به جنبه‌ی نمادین و استعاری آن نیز توجه می‌نماید.

کلید واژه:

ادبیات، شعر، قصه، عناصر بصری و لفظی، تخیّل، نگارگری

مقدّمه:

پیوند بین نقاشی ایرانی و ادبیات را می‌توان به وفور در آثار هنرمندان نقاش دید. بدین جهت در این مقاله به بررسی تطبیقی یکی از شاهکارهای نقاشی ایرانی با عنوان «یوسف و زلیخا» اثرکمال‌الدین بهزاد و شعر شاعر بزرگ سعدی با همین عنوان پرداخته شده است تا بیان گردد که این پیوند در چه زمینه و با چه عنصری «لفظی یا بصری» در هنر نقاشی پدیدار گردیده است؟ و آیا هنرمند نقاش در این اثر تمامی عناصر شعر را جزء به جزء، به عنصر بصری و عینی تبدیل نموده یا مفهومی کلی از شعر را به عنوان موضوع انتخاب کرده و سپس تخیّلات و برداشت‌های ذهنی خود را با آن در آمیخته است؟ و دیگر اینکه نقاش مضمون «عاشقانه - عارفانه» را چگونه به تصویرکشیده است؟

شایان ذكر است برداشت‌های شخصی اینجانب نیز در موضوعات تطبیقی شعر و نقاشی بوده كه در حد توان بیان گردیده است.

ضمنا موارد زیر در انتهای مقاله آورده شده است:

1- شعر سعدی و اثر کمال‌الدین بهزاد.

2- تعاریف لغات و توضیحات بیشتر با ارجاع به منبع.

3- تصاویر و توضیح تحقیق عملی با عنوان تجلی عاشورا در مخلوقات با دیدی امروزی و توجه به مبانی نقاشی ایرانی.

اما در مقام عذرخواهی از استاد گرامی جناب آقای دکتر ضرغام به جهت کاستی‌های آن و جلب راهنمای و ادامه بذل محبت ایشان از خواجه مدد می‌گیرم:

به کوی میکده گیران و سرفکنده روم چرا که همین شرم آیدم زحاصل خویش

👇محصولات مشابه با بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی👇

بوستان سعدی پاورپوینت بررسی مسجد شیخ صفی الدین اردبیلی - معماری اسلامی بررسی خداشناسی سعدی با تکیه بر صفات باری تعالی پرسشنامه مقیاس چند بعدی كمال گرایی(ام پی اس) مطالعه تطبیقی کهن الگویی در شاهنامه فردوسی و ایلیاد و ادیسه هومر بر پایه دستاوردهای مکتب آمریکایی ادبیات تطبیقی تحقیق آشنایی با پست 63 كیلو ولتی كمال آباد كرج گزارش کارآموزی آشنایی با مشخصات كلی الكتریكی پست 63 كیلو ولتی كمال آباد كرج پاورپوینت بررسی تطبیقی قانون كار شرح حال سید جمال الدین اسد آبادی

👇محصولات تصادفی👇

طراحی و مونتاژ Plummer Block Assembly در نرم افزار کتیا پاسخنامه کاملاً تشریحی سوالات تئوری های مدیریت، رفتار سازمانی پیشرفته و مدیریت منابع انسانی پیشرفته مجموعه مدیریت آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1393همر تایر طراحی شده در سالیدورک و کتیا شیپ فایل بخشهای شهرستان اهواز پاورپوینت قطعات کامپیوتر نقشه اتوکدی بازار آزمون هوشی گودیناف با جزئیات کامل پرسشنامه ارزیابی مهارت استراتژیک در تفکر پرسشنامه پرخاشگری اهواز زاهدی فر و همکاران 1379 تحقیق مطالعات اجتماعی نهم با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران دانلود پاورپوینت روروئک ممنوع جزوه فیزیولوژی گیاهان زراعی پاورپوینت نقش استراتژیک منابع انسانی در موفقیت سازمان مبانی نظری بیودیزل، گلیسرین، منابع روغن در تغذیه طیور دانلود تحقیق در موردآشنایی با نرم افزار Win QSB

👇کلمات کلیدی👇

بررسی تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی ;پایان نامه تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی; تطبیقی اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی;اثری از كمال الدین بهزاد با شعری از بوستان سعدی